Dotaz

Mototechna KK

  • 14 červen 2019
  • 21 odpovědí
  • 1845 Zhlédnutí

Úroveň
Odznak +1
Omlovám se, že zakládám nové téma, ale včera jsem psal v příslušných tématech a příspěvky dodnes nejsou schváleny, tak to zkouším zde.

Rád bych oživil toto téma, protože anabáze z Mototechna kreditní kartou bude zřejmě nekonečná. Postupoval jsem podle rad výše, zrušil Alza kartu a ponechal si Hello kreditku. Po nějakém čase jsem jel do AAA a tam jim to pro mě zase nenabídlo zádný produkt. Poté pracovnice volala prý přímo do banky a tam ji bylo řečeno, že mám Hello kreditku, takže nemůžu žádat o Mototechna kartu. Takže by si v tom banka měla udělat pořádek. Zkoušel jsem pak volat do banky sám a na infolince nebyli schopni říci, jak to doopravdy je a prý mám Hello kreditku raději zrušit, takže jsem ji zrušil. Dále jsem dostal email o zrušení kreditky, obratem jsem se ptal, jestli teď nic nebrání žádosti o Mototechna kartu a podotkl jsem, že jsem se již jednou ptal a zůstalo to bez odpovědi. Napodruhé odpoveď na mail přišla, ale na otázku opět nikdo neodpověděl. Takže si začínám myslet, že v bance pracují samí ignoranti, bylo by mi milejší, kdyby odpověděli třeba běžte už do háje s Mototechna kartou, než naprostá ignorace bez odpovědi.

Zítra tedy jedu opět do AAA a jsem zvědavý, jak to dopadne. Zajímavá je také argumentace banky o zodpovědném úvěrování, zrušil jsem kreditky s rámcem 100000,- Kč, takže Mototechna karta by teď měla projít. Navíc hned po zrušení první kreditky volali z Hello bank, vyptávali se proč ji ruším, a jestli potřebuji peníze, že mi mohou nabídnout půjčku. Takže s mojí finační stránkou evidentně u banky problém nemám.

Odpovědi: 21

Úroveň
Odznak +4
Hello!

Eddie, děkujeme Vám za sdílení zpětné vazby s námi, je to pro nás velmi důležité.

Produkt máte u nás ukončen, ale dobíhají zde další interní procesy banky, které jak jistě chápete, nemůžeme zde - ve veřejné části fóra více popisovat.

Náš kolega se s Vámi rád spojí příští týden a pokusíme se společně najít řešení, jak získat Mototechna kartu.


Přeji pěkný pátek i víkend 🙂
Terka
Úroveň
Odznak +1
Dobrý den, Terko, děkuji vám za zprávu, už jsem ohledně Mototechna karty trochu skeptický, dnes jsem byl v AAA a žádost již prošla, ale byla zamítnuta bankou. Na infolince jsem se dozvěděl, že je to z interních
důvodů, nikoliv např. kvůli záznamům v registrech nebo platební morálce a možnostem. Do interních důvodů banky lze schovat cokoliv, trochu mi to není jasné, protože jsem zrušil kreditky s rámcem 100000,- a 30000,- na Mototechna kartě je problém.
Pokud tedy pro mě budete mít příští týden nové informace a najdeme řešení, jak získat Mototechna kartu, budu rád.
Úroveň
Odznak +1
Díky Terce, Lence a ostatním 😉 Za jejich pomoci se podařilo zařídit Mototechna kartu.
Hello!, Terko a Lenko,

Nejsem si jistý, jestli mi tady ještě někdo odpoví, ale nechce se mi zakládat nové téma, když už toto existuje. Mám vlastně stejný problém. Mám jednu klasickou kreditku od Hello Bank a chtěl jsem si zřídit ještě Mototechna kartu. Přestože Hello Bank tvrdí, že v tom problém není, tak je. Ten systém je v Mototechně prostě kvůli té kartě nepustí dál. A nejsou schopni s tím nic udělat.

Dokážete mi také pomoci?

Alternativní varianta je, že zruším stávající kreditku a pak zažádám znova, ale do toho se mi úplně nechce. Čeká mě ted dost cest do zahraničí a Vaše kreditka je mi tam dobrým společníkem, takže bych nerad riskoval, že budu třeba měsíc bez adekvátní náhrady. Byl bych velice vděčný za pomoc, která by mi to dokázala vyřešit bez nějakých zbytečných výpovědí.

S pozdravem,
Jirka
Úroveň
Odznak +1
Přidávám se k @jirivesely Pomůžete i mně?
Úroveň
Odznak +4
Hello! Jirko a powery,

moc děkujeme za Vaši přízeň a zájem o naše bankovní služby.

Ráda Vám oběma napíšu přes soukromou zprávu a prověříme vše, co bude v našich možnostech.

Všem přejeme pěkný pátek i víkend 🙂
Terka
Díky moc, Terko! Budu se těšit na zprávu.
Úroveň
Odznak +1
Já tedy nevím, školy nemám, ale nebylo by jednodušší zrevidovat interní procesy banky, než kus od kusu řešit každý (stejný) případ individuálně?
Úroveň
Odznak +4
Já tedy nevím, školy nemám, ale nebylo by jednodušší zrevidovat interní procesy banky, než kus od kusu řešit každý (stejný) případ individuálně?

Hello! Milivoj, jasně - upřímně jsme rádi za vaši zpětnou vazbu, kterou jsme komplet předali dál k řešení našim kolegům. Přeji prima den 🙂
Dobrý den,
jsem z celé situace okolo Mototechna karty trochu zmatený. Podle informací od Lenky.HB (viz. https://spolu.hellobank.cz/nejcastejsi-dotazy-16/hello-kk-vs-mototechna-kk-9460#post40317) není možné mít více cobrandových karet, pouze klasickou KK HB a jednu cobrandovou. Podle zkušeností různých uživatelů je ale problém s vydáním Mototechny i přestože máte jen klasickou KK HB. Dále bych se chtěl zeptat na skutečné podmínky vydání karty. Podle informací tady na fóru lze kartu získat nejen při koupi vozu, ta samá informace se objevuje i na stránkách Mototechny, kde "nejen" je již v uvozovkách (viz. https://www.mototechna.cz/mototechna-kreditni-karta) a konečně na stránkách AAA uvádějí, že ji lze získat při koupi vozu (viz. https://www.aaaauto.cz/cz/kreditni-karta-mototechna/text.html?id=909). V současnosti vlastním klasickou KK HB a rád bych si k ní pořídil i Mototechna kartu. Chtěl bych ale předejít zbytečnému cestování a dohadování se na pobočce AAA.

Předem děkuji za informace,
s pozdravem Kamil J.
Úroveň
Odznak +1
tato karta je jako paní Columbová,
hodně se o ní mluví, ale nikdo ji neviděl (čest výjimkám) 😀
Úroveň
Odznak +1
Držím paní Colombovou v ruce :o)


Byl to ale boj...
Úroveň
Odznak +1
Tak jsem se, jen tak z plezíru, rozhodl taky zkusit chytit bájného jednorožce. A začalo to slibně, paní na mladoboleslavské pobočce AAA vůbec nevěděla, o čem hovořím. Přivolaný pán věděl, ale musel nutně na domluvenou telekonferenci, prý mi pak zavolá. :)
Vzhledem k tomu, že už mám standardní kreditku HB, předpokládám, že mi žádost stejně zamítnou. Je něco, co bych mohl udělat, aby se tak nestalo?
Já bych chtěl moc poděkovat Terce za pomoc - kartu mám díky ní doma! Vaše starost o klienty je příkladná!
Úroveň
Odznak +1
Já bych chtěl moc poděkovat Terce za pomoc - kartu mám díky ní doma! Vaše starost o klienty je příkladná!

Tak super, paní zavolala, samá ochota byla, ale i když zkoušela volat na všechny strany, žádost se jí vůbec nepodařilo založit, že už jednu kreditku mám. Kde konkrétně může Terka vstoupit do procesu, jestli se smím zeptat? Chápu to tak, že žádost musí vystavit na pobočce AAA, ale v danou chvíli by musel být někdo kompetentní i "na druhé straně" a omezení odstranit... 😞
Úroveň
Odznak +1
Asi bys musel mít Terku na telefonu a ta by musela stát v bance někomu za zády, aby to tam pro tvou smlouvu poupravoval. Ale je to jen můj dojem z této diskuze :-D
Jestli se dělá nějaká systémová změna, aby to opravdu fungovalo automaticky, to jsem nějak nezaznamenal. Ale třeba mi to uniklo, nečtu tady vše...

Dobrý den Terko,

prosím, mám už kreditní kartu u HB a chtěl bych novou KK Mototechna. Jak se s Vámi mohu spojit a zažádat o ní? Jiřímu Veselému jste prý moc v této věci pomohla. Předem děkuji. 

Taky by se mi karta Mototechna docela hodila. Mám normální Hello kreditku, je už tedy možné mít obě karty? Mohu již zažádat rovnou v Mototechně, nebo je potřeba to zde předjednat? Díky moc

Úroveň
Odznak +1

Z osobní zkušenosti: Je zbytečné chodit žádat o Mototechna kartu do AAA. Pokud už máte kreditku od HB, systém je nepustí.

Jediné řešení je kontaktovat Terku nebo její kolegy přes soukromou zprávu, jejich ochotu můžu jenom chválit a řešení se našlo. Akorát mi přišlo překombinované, takový rovnák na ohýbák, tak jsem se na to nakonec vykašlal. Ale kdybych na druhé kartě trval, šlo by to. :)

Úroveň
Odznak +2

Pro nováčky, kteří chtějí kontaktovat Terku (aby to nemuseli hledat): najeďte zde na fóru myší na Terčinu fotografii (neklikat - pouze najet) - objeví se Vám informační okno, kde je v pravém horním rohu ikonka malé černé obálky - na tu kliknete a už píšete Terce soukromou zprávu :pencil:

Dobry den Terko, 

Koukal jsem zde ve foru, ze jste pomohla spouste lidi k ziskani zde diskutovane mototechna kk.  Muzu Vas take pozadat o pomoc? 

 

Dnes jsem navstivil Vasi pobocku na andelu, kde jsem zadal o jeji zalozeni. Zde mi bylo receno, ze o tuto kartu nemohu v HB pozadat, i kdyz ji HB vydava a ze je nutne o ni zazadat primo v mototechne/aaa. Abych nevazil zbytecne cestu na druhy konec Prahy, tak jsem se pro jistotu zeptal zda bude zalozeni branit to ze uz jednu kartu od HB mam (alza), nacez mi bylo odpovezeno, ze to nevadi a ze jen neni mozne mit dve kk stejneho typu. 

S touto informaci, jsem se tedy vypravil do aaa/mototechny, kde jsem se po hodine a pul dlouhem cekani dozvedel, ze kartu nelze zalozit, protoze jiz jednu kreditni kartu od hb mam. :-(

Koukal jsem ze spouste lidi zde ve foru jste s touto situaci pomohla, mohu Vas taky pozadat o pomoc?

Dekuji moc

Pavel

Odpovědět