Nezaúčtované transakce u kreditní karty


Úroveň
Odznak +1
V IB mi chybí v historii plateb možnost filtrace dle stavu transakce, zaúčtovaná/nezaúčtovaná a pak dle účtovacího období (tedy přímo obdobím anebo filtrací na datum zúčtování a ne na datum transakce). Neexistuje možnost jak si vypsat transakce které spadají pouze do aktuálního období, pak pouze zaúčtované z aktuálního období a pak pouze nezaúčtované z aktuálního období. A pak tam chybí součet sumy za vybrané transakce. Tedy v principu by stačilo zavedení filtrace na datum zaúčtování, přičemž pokud by byla transakce nezaúčtována a nebyl by definován datum do, transakce by se do výběru zahrnula a nad seznamem by se zobrazoval celkový součet za všechny vybrané transakce. Lepší variantou by byla možnost filtrovat přímo na zúčtovací období (aktuální a pak předešlé měsíce) s tím že by byly nad seznamem uvedeny součty dva - součet zaúčtovaných a součet nezaúčtovaných transakcí (pokud by nějaké nezaúčtované ve výběru byly). Datum zaúčtování a suma v původní měně by mohly být obsahem seznamu transakcí a nejenom detailu, v seznamu je fůra prázdného místa. Aktuální verze je hodně špatně použitelná na získaní přehledu a vyžaduje manuální sečtení seznamu transakcí a nutnost rozklikávat detail transakce, prostě hodně nepraktické.

Pak bych se rád zeptal proč některým transakcím trvá tak dlouhou dobu než se dostanou do IB. Napr. bezkontaktní platba na terminálu může být i offline a dozvíte se o ní později, transakce autorizované PIN-em či na internetu s 3D-secure snad nikoliv, proč nejsou tedy v IB téměř ihned? Mohli by jste objasnit jaké jsou vlastně možné typy transakcí a jakou dobu lze očekávat než se dostanou do IB?

PS: Na to jaké měsíce dopředu se hlásal start "nových" služeb a věcí se na IB nezlepšilo vůbec nic a dostali tu samou bídu v mírně změněném dizajnu, já osobně jsem doufal v mnohem víc 😉. Navíc asi na tom samém HW, protože to chodí stejně pomalu resp. v době generování výpisů spíš nechodí 🙂.

This topic has been closed for comments

Odpovědi: 2

Úroveň
Odznak +4
Děkujeme za napsání TheTiger,
v současné době bohužel nedokážeme na rozdíl od debetních karet v internetovém bankovnictví zobrazit nezaúčtované platby kreditní kartou/nálepkou (proto to může trvat i několik dní, obvykle však do druhého dne), nicméně určitě máme v plánu tento nedostatek výhledově opravit, takže klienti uvidí provedené platby svou kartou/nálepkou prakticky okamžitě. Rádi bychom tuto službu našim klientům nabídli hned, ale bohužel v současné době to technicky není možné.

Filtraci transakcí podle stavu "zaúčtovaná / nezaúčtovaná" zatím neplánujeme, i vzhledem k tomu, že nezaúčtované debetní transakce jsou v internetovém bankovnictví jen několik málo dní a klientovi se hned o danou částku poníží disponibilní zůstatek, se kterým již stejně nemůže operovat. Ale děkujeme za Váš podnět, budeme o tom uvažovat.

Podněty ke stabilitě a kvalitě HW od našich klientů monitorujeme, jsme si tohoto nedostatku vědomi a neustále pracujeme na jeho zlepšení.
Přejeme hezké dny.
Úroveň
Odznak +1
No nezaúčtované platby kreditní kartou/nálepkou tam zobrazujete, když o nich víte (mám jich tam několik). I tento měsíc jsem měl offline transakci na platebním terminálu nálepkou která natekla až po týdnu, to může být také věcí daného obchodníka a banky daného terminálu, ale bylo by fajn kdyby se tam tyto informace dostali co nejdříve jak je to možné . Tady samozřejmě můžete vědět pouze Vy, zda je tady možnost nějakého zlepšení, ale z Vaší reakce vidět že je.

Nejstarší nezaúčtovanou transakci mám v IB teď již 29 dnů (ona se nezaúčtuje ale zruší a to již trvá i do dalšího zúčtovacího období), takže několik málo dní to úplně není, dalších několik s časem osm a méně dní. To že je o takové transakce snížený disponibilní zůstatek je v pořádku, ale je to právě ten důvod - bez filtrace složitěji v dlouhém seznamu hledám kolik z něj se reálně nezaúčtuje, abych zjistil kolik prostředků jsem reálně v daném období již použil. Protože nezaúčtovaných transakcí je mnohem méně než zaúčtovaných, filtrace by to výrazně zrychlila.

Výběr dle zúčtovacích období (dle data zúčtování a ne data provedení transakce) je všude v jiných bankách zcela běžná věc. Také použití volného místa v seznamu transakcí pro zobrazení něčeho jako datum zúčtování a sumu v původní měně by bylo užitečné. Alespoň ten součet seznamu transakcí mi přijde jako zcela logická věc, která tam chybí, také proto že ji v jiných bankách mám. K tomu jste se nijak nevyjádřila. 🙂