NFCZobrazit první příspěvek

Odpovědi: 34

Včera jsem měl možnost si vyzkoušet NFC platby od konkurence (AIR bank) a vše fungovalo skvěle. Velká škoda, že HELLO bank tak otálí..... Jak píše HB Novic - je potřeba se posunovat v před. A i když to sem nepatří, třeba mobilní aplikace My Air je naprosto famózní. Takže i v tomto směru by to chtělo výrazně zapracovat.
Úroveň
Odznak +2
Tady je další srovnávací článek + diskuse pod ním. Je zajímavé, že v přehledu bank HB opět chybí. Přitom tam jsou i takové banky, jako J & T. To o HB kromě pár nadšenců po více než roce fungování pořád ještě nikdo neví? Nebo ji nepovažují za plnohodnotnou banku? (I když v tomto případě je možná jen dobře, že ve srovnání chybí, protože by se umístila na ne zrovna lichotivé pozici.)
https://www.svetandroida.cz/ceske-banky-nfc-platby-mobilem/
Tak kromě Airbank, mám ještě UniCredit a i když ta se chvástá bombastickými reklamami na sportovní přenosy, je v česku 100 let za opicema a nejraději bych jim dal "pá pá"....Volil jsem ji, ale jen skrze možnost vkladomatu. (dříve jsem byl u FIO odkud jsem prchl - ale ta NFC také nemá) Za mne tedy zatím č.1 je AIR bank. HB jsem volil jsem skrze ten úrok na spořícím účtu a kreditku. Asi se tedy plateb NFC jen tak nedočkáme. A je to velká škoda. Takhle si novou klientelu nenalákají.
Odznak +1
HB jsem volil jsem skrze ten úrok na spořícím účtu a kreditku. Asi se tedy plateb NFC jen tak nedočkáme. A je to velká škoda. Takhle si novou klientelu nenalákají.K HB lidí láká především ten úrok na spořícím účtu a asi i kreditka, ale že by zavedení NFC bylo nějakým velkým lákadlem k této bance to si nemyslím. Možná nějací jedinci by se našli pro které by NFC byl jediným lákadlem, ale byl by to spíše zanedbatelný počet.
vlazy: Ano, v podstatě jsem to napsal i já jako hlavní důvod. Ale právě platby NFC by výrazně pomohly lépe a efektivněji využívat kreditku. A to mi jde. 🆒
Úroveň
Já NFC (konkrétně Google pay) používám od okamžiku, kdy to začal podporovat Revolut. A vyhovuje mi to. Problémy se vyskytly v nepatrném rozsahu. A právě tato podpora od Revolut (a neexistující podpora od Hello bank) je u mne důvodem pro asi tak 4/5 dobíjení revolutí karty kreditkou Hello bank. Což od 14. května již nebude vhodný postup. Takže NFC budu buď kombinovat s kartou od Equa, nebo budu Revolut doplňovat přes Fio (případně budu používat NFC přímo s Fio, neb tato banka předpokládá podporu Google pay v řádu týdnů).
Předplacené karty je možné bez omezení doplňovat debetní kartou HB, která je zdarma, není tedy vůbec nutné za tím účelem používat karty jiných bank. Jinak bych také uvítal podporu NFC, v mém případě Apple Pay.
Úroveň
Odznak +2
Nebo lze také posílat peníze na účet, pokud má někdo tu potřebu....
Úroveň
Předplacené karty je možné bez omezení doplňovat debetní kartou HB, která je zdarma, není tedy vůbec nutné za tím účelem používat karty jiných bank. Jinak bych také uvítal podporu NFC, v mém případě Apple Pay.
Z mého pohledu je pro doplnění karty Revolut výhodnější "jiná banka" než Hello, jelikož Hello nepodporuje firemní účty (ani okamžité platby).

A je "poněkud" rychlejší, převést peníze z firemního účtu (zdroje většiny mých příjmů) na privátní účet v rámci jedné banky (a obratem doplnit Revolut), než standardním mezibankovním převodem do Hello (v polovině případů do druhého pracovního dne, tedy v pátek či svátek i do 3 - 5 kalendářních), a pak teprve doplňovat Revolut.

Ovšem pokud už se rozhodnu k mezibankovnímu převodu (typicky v pracovní den dopoledne), pak je (pro mne) vhodnější poslat si peníze do Equa, neb se tím pro využití s GPay ušetří jedna operace (doplňování Revolutu).

Půvab kreditky Hello byl (je do 13.5.) v tom, že jsem nemusel řešit, kde mám právě své vlastní peníze a jak rychle jsou dostupné. A prostě jsem ji "jen používal" a v bezúročném období vše najednou zaplatil. Těch "pár šušňů" 1% bonusu bylo jen drobné vylepšení (když byl bonus 3 %, stálo za jisté úsilí KK HB z tohoto důvodu preferovat).

Odpovědět