Odměny na Hello kreditce od 1. 1. 2018


Zobrazit první příspěvek

Odpovědi: 86

Komunikace ze straby HB byla opravdu nestastna, amaterska.
Úroveň
Odznak +2
deydar napsal/-a:

Oficiální místa mlčí a nechávají nás tady vybít energii v plané diskuzi, respektive již spíše monolozích několika "nezlomných", kterým jde o principy... :8
Tak abychom zde přestali tlouct jen prázdnou slámu a abych zde trochu oživil diskuzi, rozhodl jsem se touto cestou informovat ty z Vás, kteří se také cítíte poškozeni neetickým chováním banky...Gabbka.HB napsal/-a:

Téma odměn na kreditní kartě vyvolalo opravdu plno reakcí a diskusí a s některými nelze než souhlasit. Konstruktivní kritiky si vážíme, stejně jako spolupráce s našimi klienty (úvěrovými i ryze bankovními). Reagovat na poznámky o finanční gramotnosti některých našich klientů či schopnostech managementu společnosti nepovažuji na tomto fóru za vhodné. Ale respektuji, že co člověk to názor...Jak se tomu říká? Pozdě bycha honiti? Zajímá mne kolik rozčilených klientů danou věc dožene do finále a nenechá si zavřít ústa zpětnou kompenzací, která by dle mne nebyla zaslíbena, dokud by nevznikl příspěvek od @deydar. Protože dle mne, pokud by tento příspěvek nevznikl, tak by H! dělala dál mrtvého brouka. Jednoduše se začali bát, že by jim tu licenci vážně mohl někdo vzít.
Úroveň
Odznak
Hezký den všem,
jak jsem již avizovala, tak vzhledem k tomu, že ne všichni klienti obdrželi včas informaci o novém nastavení odměn na kreditních kartách a celkově vnímáme, že komunikace této změny nebyla optimální, rozhodli jsme se pro plošnou kompenzaci. Ta se bude týkat všech karet, na kterých byl proveden nákup v období 1.-10. ledna 2018 a měly na konci roku nastavenou jakoukoli platnou odměnu za nákupy. To znamená i těch klientů, kteří informaci o změně dostali před koncem roku.
Jakou formu jsme nakonec zvolili? Rozhodli jsme se pro jednoduchou a rychlou cestu - SMS poukázku na nákup pohonných hmot v síti EuroOil v řádu stovek korun pro každého držitele dotčené karty. Pro tuto volbu mluví i to, že největší změna nastala pro ty, kteří měli nastavenou odměnu za platby na čerpacích stanicích. Konkrétní výše poukázky bude individuální, tak aby pokryla rozdíl mezi původním a novým nastavením odměn.
Do konce měsíce tak každý z těchto klientů obdrží omluvný dopis s podrobnými informacemi.
Nicméně pokud vám – členům naší komunity – nebude tato forma vyhovovat, ozvěte se nám a společně zkusíme najít jiné řešení.
(brand@hellobank.cz).

Krásný a pohodový víkend,
Gábina Pithartová
Brand & Customer Experience Director
Hello bank! by Cetelem
Úroveň
Odznak
Gabbka.HB napsal/-a:

SMS poukázku na nákup pohonných hmot v síti EuroOil v řádu stovek korun pro každého držitele dotčené karty.


Mně tato forma odměny rozhodně nevyhovuje, protože nemáme žádné auto. Co takhle dát nám při volbě kompenzace na výběr - buď poukázku na pohonné hmoty, anebo na zboží do nějakého obchodu, se kterým spolupracujete (Alza, Euronics...), případně kompenzaci formou vratky určité částky na kartový účet?
Úroveň
Odznak +1
Cache back na kartový účet.
Úroveň
Odznak
Hodnotím, že vedení banky se k problému postavilo čelem. Jako nejspravedlivější náhradu bych viděl prodloužit bonifikace tak, jak to měl kdo nastavené, např. o 1 měsíc.
Úroveň
Odznak +1
Nebo dát každému to, co měl na bonusech předchozí měsíc + všechny bonusy podle nových pravidel
Úroveň
Odznak
Oceňuji vůli banky kompenzovat případnou ztrátu, která mohla klientům vzniknout vadnou komunikací změn ze strany banky. Dle mého soudu by ale na místo poukázek na PHM bylo mnohem vhodnější formou pouhé odložení účinnosti změn bonusového programu o 2 měsíce tak, aby každý z klientů mohl svobodně zvolit formu své odměny, případně využít i změny svého nastavení odměn na 4% PHM, k čemuž v důsledku pozdní informace od banky nedostal příležitost. To bych pokládal za nejserioznější a nejsprávnější postup, jak jsem již také zmínil v některém svém postu výše.
Zde navržený způsob v podobě individualizované kompenzace osobním dopisem, bohužel spíše chápu, jako pokus o naplnění staré téze "rozděl a panuj" v praxi. V takovém případě by se pro změnu mohli zas, svým způsobem, cítit poškozeni ti klienti, kteří se o chystané změně dozvěděli o něco dříve než jiní (např. zde na "Hello spolu" 19.12.2017) a proto v závěru prosince 2017 a v lednu 2018 již svými kartami např. neplatili a tedy se jich žádná kompenzace týkat nebude...
K narovnání situace by tedy nejlépe posloužil odklad změn o adekvátní dobu, tedy minimálně o 2 měsíce, jak je běžnou praxí včasného informování klientů u ostatních seriozních bank. V takové konstelaci by pak žádný z klientů nebyl zkrácen na svých možnostech odměn.
Na způsob, jak se banka s klienty vypořádá, tedy přirozeně ještě vyčkám a případnou stížnost k ČBA na neetický postup banky samozřejmě poté znovu zvážím.
Přiznání vadné komunikace změn a jistá forma sebereflexe banky je pozitivním signálem, žel ale přichází až pod tlakem negativních reakcí klientů. Z mého hlediska nejde jen a pouze o samotnou finanční kompenzaci, jde zejména o kultivaci vztahu v jednání banky s klientem, kterého by banka měla (alespoň formálně) chápat jako partnera, nikoli zneužívat svého nerovného postavení na trhu a jednat z pozice síly. :P
Úroveň
Odznak
Banka to možná vymyslela takto, protože zpětné nastavení původních odměn již není schopna realizovat ...(nemá je nikde zálohované)
Úroveň
Odznak
jisy napsal/-a:


Banka to možná vymyslela takto, protože zpětné nastavení původních odměn již není schopna realizovat ...(nemá je nikde zálohované)


Úsměvné vysvětlení. O tom bych s Vámi, Jisy, zcela jistě úspěšně polemizoval... banka nejen tyto věci musí mít přirozeně zálohované a to několikrát, ne na jednom serveru či optickém nosiči... Také se ve svých příspěvcích snažím o nestrannost a objektivnost (ač je to mnohdy těžké), ale jak tady pročítám ty Vaše příspěvky, napadá mne jediná otázka: na jaké pozici v HB asi pracujete? Nebo jste jen nenapravitelný optimista, který se snaží chyby a podpásovky těch druhých vždy vysvětlit pozitivně a nejlépe ve svůj vlastní neprospěch? Snaha klienta by myslím za dané situace měla být trochu jiná, než dokola obhajovat a ospravedlňovat chybné postupy banky... Přesto, že značka HB je nová, nejsou to žádní začátečníci... a advokáta ve Vaší osobě, myslím, nepotřebují... :P
Úroveň
Odznak
Deydar: U mé předchozí odpovědi chyběl smajlík a já jsem asi ten nenapravitelný optimista než to druhé - každopádně jsem v bankovnictví nikdy nepracoval ... :) A s tím vlastním neprospěchem to tak zlé nebude, i nějaký ten litřík benzinu se hodí, pokud nic lepšího z banky nevypadne.
A jinak: pokud by banka směřovala příliš do kytek, vždy je tu tucet dalších, vybírat je z čeho ... Přece si nebudu ničit nervy. Asi tak. :cool:

Odpovědět

  • :D
  • :?
  • :cool:
  • :S
  • :(
  • :@
  • :$
  • :8
  • :)
  • :P
  • ;)