Přehled blokací u karetních transakcí

  • 8 leden 2019
  • 3 odpovědí
  • 463 Zhlédnutí

Úroveň
Odznak +1
Hello,
asi před rokem mi bylo slíbeno na Hello Spolu, že banka spřístupní přehled blokací u karetních transakcí. Pořád to tam nemůžu najít. Kolik času potřebuje banka na naimplementování takové běžné funkcionality?
Děkuju.

Odpovědi: 3

Úroveň
Odznak +2
U debetních karet (včetně nálepek k nim) a u zlatých kreditek to funguje už dávno. Někdo tu nedávno psal, že zlaté kreditky vlastní kromě pár vyvolených (např. loni tu byla marketingová akce, kde zlatou kreditku banka dala 10 nejrychlejším lidem, kteří si o ni řekli) hlavně zaměstnanci banky a slouží mimo jiné i k testování nových věcí - tak se snad brzy dočkáme. Nebo je tu ještě druhá možnost, že banka počítá s převedením starého systému (ještě z doby Cetelemu), na kterém běží kreditky, pod stávající nový systém, kde jsou běžné a spořicí účty, a proto už jim to do starého systému nestojí za to zavádět. Jsou to ovšem (kromě té první věty) jenom místní drby, banka nic z toho oficiálně nepotvrdila.
Úroveň
Odznak +1
Haha, to je asi nějaký vtip. Já nechápu co je na tom tak těžké, banka tyhle informace někde má jelikož jakmile platím, tak poklesne mi hodnota dostupních prostředků. Banka, která zakládá na drbnech je celkem divná. Mám pocit, že Hello bank! roloval globální IB, který neni připraven na Český trh. Zákazníkům chybí základní vlastnosti IB na které si zvykli u konkurence.
Úroveň
Odznak +2
Ale nee, banka se na drbech nezakládá, to jsme se nepochopili. Já nejsem zaměstnanec banky, ale taky jenom obyčejný zákazník, takže jsem ve svém příspěvku shrnula, co se tu na tohle téma během posledního roku psalo, abyste to měl hezky pohromadě a nemusel to všude možně dohledávat jako třeba ty informace o Alza kartě.

Odpovědět