Přerozdělení úvěrových rámců u dvou kreditních karet


Dobrý den, mám u Vás 2 kreditní karty. Jedna je s vyšší úvěrovým rámcem druhá je s nižším. Pokud bych chtěl úvěrový rámec u první kreditní karty snížit o 5000,- Kč a u druhé zvýšit o 5000,- Kč, proč se musí provádět další posuzování, když se celkově nic nezmění a je to jen otázka nastavení?

Odpovědi: 5

Úroveň
Odznak +4
Dobrý den,
děkujeme za napsání a Váš dotaz.
Je to jednoduché, dbáme na princip zodpovědného úvěrování (aby nedocházelo k zadlužení klienta nad rámec jeho možností splácet, důkladně tak prověřujeme bonitu každého klienta) a proto při zvyšování úvěrového rámce vždy společně s klientem provádíme kontrolu a aktualizaci všech jeho údajů.

Pokud si klient přeje pouze snížit úvěrový rámec, aktualizace údajů není třeba.

Rádi se na to s Vámi podíváme konkrétně,
stačí, když mi přes soukromou zprávu pošlete Váš e-mail a kolegové od nás se Vám ozvou.

Přejeme krásný den. 🙂
Úroveň
Odznak +1
Typická komunikace mezi klientem a bankou: já o koze a banka o voze.

Proč je třeba znovu prověřovat klienta, když mu součet úvěrového limitu z obou karet po přerozdělení zůstane stejný? Může se snad po přerozdělení mezi dvěma kartami uvedeným způsobem více zadlužit?!

Tommy nezoufej, HB není jediná s obrácenou polskou logikou. Podívej se na Finexpert do vlákna Kreditní karty Raiffeisenbank http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1247580&p=11865456#p11865456 jak jsem dopadl při požadavku o změnu typu KK se zachováním výše úvěrového rámce - laik žasne, odborník emigruje!
Úroveň
Odznak +1
Jo, tohle měla perfektně zpracované Citi. Na jeden telefonát bylo možné různě přesouvat limity mezi vydanými kreditními kartami nebo měnit typ karet.
Prostě v Hello na tohle nemají proces a musí to řešit jako samostatné případy (zvýšení limitu na jedné kartě, snížení limitu na druhé kartě).
Úroveň
Odznak +1
... 😞
Tak mi to neprošlo. Snížení úvěrového rámce lze po telefonu kdykoli, zvýšení jen když to systém nabízí, což u mě nebylo. Ale mám tam dost plateb, tak prý příští nebo další měsíc to může být jinak.

Odpovědět