Přichází éra platebních nálepek II.

  • 31 leden 2019
  • 65 odpovědí
  • 14128 Zhlédnutí

Úroveň
Odznak +2
Pokračování starého uzavřeného tématu.

Odpovědi: 65

Úroveň
Odznak +2
Zakládám toto téma, protože původní o stickerech je už uzamčeno.

Pořídil jsem si nové debetní sticker od Banky Creditas - zaujala mne informace, že u tohoto stickeru umožňuje Creditas změnu PINu.

Takže sticker dorazil a já se dal do zkoušení 🙂 .
- mohu potvrdit, že změna PINu funguje a provádí se přes IB (tedy přímo na ATM to nejde).
- výběry peněz jsou možné z každého bankomatu, který umožňuje bezkontaktní přihlášení (toto je tvrzení Creditasu, zatím jsem vybíral pouze u AB, ale Moneta a CS mě možnost výběru nabídly).

Vzhledem k tomu, že řešení je zjevně pouze softwarové, tak si myslím, že by to mohla být výzva i pro HelloBank (jinak sticker vypadá úplně stejně jako ten od HB, je od stejného výrobce).

Co na to říká banka ?
Úroveň
Odznak +1
Už aby to takto v HB také fungovalo. 😞
Úroveň
Odznak
Řekl bych, že to je cesta, jak si vybrat z konkurence to nejlepší a profitovat pro své klienty..
Úroveň
Odznak +2
Změna PIN u platebních nálepek by se určitě líbila všem klientům HB. Prosím tedy Terku o vyjádření za HB formou minitestu ;):

a) už na tom děláme, je to jedna z priorit, bude to hotovo v rámci několika málo měsíců (tím myslím max do letošního léta)
b) víme o tom, ale zatím to není priorita, máme teď jiných starostí dost (například rozfungovat již loni slibovanou síť vlastních bankomatů)
c) v rámci konkurenčního boje nesmíme nic říkat, dokonce ani naznačovat
Úroveň
Odznak +1
Jak zněl výrok ve filmu Královské vánoce? "Snít není zakázáno.". 🙂
Úroveň
Odznak +1
Změna PIN u platebních nálepek by se určitě líbila všem klientům HB.
Mě by se změna PIN pro platební nálepky nelíbila 😃 Respektive je mi úplně fuk, ale radši ať se věnují užitečnějším a základním věcem jako třeba možnosti nastavování limitů pro KK, zobrazování nezaúčtovaných transakcí po platbě apod.
Když Cetelem nálepky zavedl, objednal jsem si je, ale vzápětí zrušil... Chtěl jsem si nálepku dát někam pod kryt mobilu, ale protože byla tlustá jako platební karta a velikostně taky nic moc, hned jsem to zavrhl. Dnes v době NFC plateb mi ty nálepky přijdou už úplně o ničem. (Samozřejmě Hello NFC nemá, ale to ať radši pracují na zavedení, než rozvíjet nálepky...) Ještě jsem tehdy uvažoval dát si to na přívěšek ke klíčům, ale to by nálepka musela být "anonymní" a ne že rovnou každý, kdo ji uvidí hned pozná, že je to "karta" na placení. Nepřišlo mi proto bezpečné, dávat si to na klíče či kamkoli jinam, kde je to vidět. Nálepky jsem proto jako pro mne nepoužitelné zrušil. Nicméně dodnes je mám stále v IB zobrazené vedle karet, jako bych je stále měl (byť neplatné). Trochu opruz. Už mi zbývá jen poslední naděje, že to snad po těch letech konečně zmizí po datu původní platnosti nálepky (02/2019). Jinak už tam asi zůstanou nadoživotí 😃
Úroveň
Odznak +2

Mě by se změna PIN pro platební nálepky nelíbila 😃

Závidím Vám Vaši paměť. Věřte mi, až z Vás bude senior a ta paměť se začne pomalu zhoršovat a budete mít větší počet karet a platebních nálepek od různých bank, nebudete si schopen zapamatovat ke každé naprosto jiný PIN. Jsou samozřejmě i senioři, kterým paměť výborně slouží pořád, ale to jsou spíš výjimky, na druhou stanu se najdou i mladší lidé, které postihne nějaká nemoc způsobující problémy s pamětí. Naopak už naštěstí nejsou výjimky senioři, kteří používají platební karty a nálepky. Jenom to NFC už pro ně tolik není (zase - čest výjimkám) a raději upřednostňují konzervativní plastik. Majitelé iPhonů zatím ani moc jiných možností nemají.
Podíl seniorů bude v budoucnu stále narůstat, do této kategorie "dorostou" i generace, které už běžně pracují s výpočetní technikou, ale to jim nebude nic platné, když je začne opouštět paměť a schopnost naučit se cokoliv nového. Pokud banka zavede možnost měnit PIN i u nálepek, potěší tím hlavně tuhle kategorii lidí.
Pokud někdo změnu PIN nepotřebuje používat, je to jen dobře, ale tato možnost by tu měla být pro ty, co ji potřebují a využijí.
Úroveň
Odznak +2
Ono také dost záleží na tom, jakou kombinací číslic je konkretní PIN tvořen - některé kombinace jsou prostě nezapamatovatelné (alespoň pro mne). U různých karet a stickerů mám často nastavené různé PINy, vždy ale potřebuji nějakou mnemotechniku na zapamatování ...
Pokud CREDITAS jako jedna z nejmenších našich bank mohla investovat do funkcionality "změna PINu na stickeru", tak to asi nebude moc drahé nebo náročné. Nebo že by měli o tolik lepší programátory ?
Úroveň
Odznak +2
Ono také dost záleží na tom, jakou kombinací číslic je konkretní PIN tvořen - některé kombinace jsou prostě nezapamatovatelné (alespoň pro mne).
Naprostý souhlas, proto jsem si taky po konverzi E-ON KK vyměnila několik měsíců novou HB nálepku a nechala si starou Cetelem, protože měla "lepší" PIN. Tu možnost změny bych uvítala jako sůl. Zatím to řeším tak, že různé PINy mám napsané v telefonu v zaheslovaném souboru (jehož heslo jsem si nastavila tak, že si ho i pamatuju :D) a konkrétní PIN se vždycky "naučím" až těsně před platbou danou nálepkou - na těch pár minut jsem schopná si ho zapamatovat, ale natrvalo ne. Vím, že z bezpečnostního hlediska to není ideální, ale pořád lepší než lidé, co mají PIN napsaný na lístečku v peněžence nebo přímo na kartě/nálepce.
Úroveň
Odznak +1
jisy: nemají lepší programátory, ale mají na ně přiděleno více peněz, v mBank tomu říkaly vice mandayů. 🙂
Úroveň
Odznak +2
Nevíte někdo, zda možnost změny PIN u platební nálepky funguje v některých jiných zemích, kde HB působí? Nejjednodušší a nejhospodárnější by přece bylo naprogramovat to centrálně a poskytnout to i všem dceřinným bankám v ostatních zemích.
Úroveň
Odznak +1
Jak jsem zrovna dnes koukal na weby ostatních Hello Bank po evropě, tak se to od sebe velmi liší, že mi to přijde jako úplně jiné banky, které spolu kromě loga nemají nic společného (v německu ani to jméno...) Produktově je vše úplně jiné. (Dokonce ten design karet nastojato mají asi jen v Belgii.) Dost proto pochybuji, jestli mají stejný interní systém a šlo by to takhle jednoduše "přeposlat"...
(Co se týká paměti, to není o paměti, ale o tom, že tu nálepku nechci a nepotřebuji :D:D:D - jinak by mi to vadilo velice, že bych možná tu nálepku nechtěl i kvůli tomu...)
Nemám úplně nejaktuálnější informace, ale ještě nedávno další zahraniční pobočky HB vůbec platební nálepky neposkytovaly. V Belgii a Itálii bylo nicméně možné platit NFC telefonem. V Rakousku dokonce ani nevydávají vlastní kreditní karty, využívají externího partnera.
Úroveň
Odznak +2
jisy: nemají lepší programátory, ale mají na ně přiděleno více peněz, v mBank tomu říkaly vice mandayů. :)
Myslím si, že oboje bude pravda a navíc je tu efekt "nejvyššího velení v zahraničí" - něco podobného jako známe z mBank (i když tam to bylo v daleko horším vydání ... ).
Odznak +1
Pokud někdo změnu PIN nepotřebuje používat, je to jen dobře, ale tato možnost by tu měla být pro ty, co ji potřebují a využijí.S tím naprosto souhlasím. Platební nálepky nemám, protože je nepotřebují, ale kdybych je měl a nešlo by u nich změnit PIN tak by mi to také vadilo. Kdo nepotřebuje měnit PIN a je mu jedno jaký ho má tak snad ho nikdo nenutí aby si ho měnil. Pamatuji si ještě časy kdy banky PIN u karet neumožňovaly měnit. Nyní už doba pokročila a je už rok 2019 a tak změna PINu by snad mohla být samozřejmosti.
Úroveň
Odznak
PIN a jeho změna v roce 2019 je snad samozřejmostí i u "tradičních" bank, takže inovátorské a nové, co v zakalenýách vodách loví nové duše, by tohle měly nabízet automaticky.. Jak pro kartu, tak analogicky pro nálepky..
Úroveň
Odznak +1
Nechci zakládat nové téma, ale mám dotaz. V IB už mi několik let zůstávají 3 zrušené nálepky. Pletou se tak mezi kartami, což mi docela vadí. Nálepky jsem zřídil chvíli poté, co se začaly nabízet a když jsem zjistil, že pro mé potřeby mi k ničemu nejsou, tak jsem je zrušil. Mám je tam ale dodnes. Doufal jsem, že zmizí aspoň teď k 2/2019 kdy byla jejich originální platnost. Ani to se nestalo. Dají se nějak odstranit, nebo to mám už nadoživotí???
Odznak +1
Marek:
Myslím, že ty zrušené nálepky máš v IB asi už na doživotí i když možná pokud si to tu někdo z banky přečte tak s tím něco udělá a ty zrušené nálepky ti z IB vymaže. Já jsem měl podobnou situaci s kreditkou kterou mi zamítli, ale v IB mi ji zobrazovali jako neaktivní i s kreditním účtem. Po tom co jsem zde ve fóru o tomto nesmyslu začal psát tak mi ta kreditka a kreditní účet z IB zmizely. Podobný problém mám s jednou zrušenou debetní kartou kterou mi kvůli neschopnosti banky vydat ji správně zrušili ještě před jejím vydáním a zasláním mi ji a vydali mi proto jinou. Ta zrušená karta se mi v IB zbytečně plete s tou aktivní. Bohužel taková je HB, že v IB nám některým zobrazují i zrušené nebo nesmyslné produkty a vůbec jich nezajímá, že klientům to může vadit.
Úroveň
Odznak +2
Banka o tomhle problému ví a je v řešení. Daleko větší problém ale je, že kdyby si to čistě teoreticky Marek rozmyslel a chtěl teď zažádat o další nálepku, nepůjde mu to, protože systém mu nahlásí, že celkový počet 3 nálepek zdarma už vyčerpal (nebere ohled na to, že nálepky jsou už dávno neaktivní). Prozatím se to řeší tak, že musíte o odstranění starých nefunkčních/vyměněných/zablokovaných/exspirovaných nálepek a karet z IB požádat banku individuálně a oni Vám to ručně během pár dní odstraní, aby uvolnili místo na nové. I když propadlá nebo neschválená karta v IB ničemu nevadí (maximálně se plete s tou aktivní). Ty nálepky ale vadí, protože se započítávají do celkového počtu tří.
Úroveň
Odznak +1
když si to tu vždy po nějaké době pročítám, tak si říkám, jestli těch různých chybiček a "ups" neduhů není nějak moc:-(((
Úroveň
Odznak +1
s tou aktivací další nálepky mne to také napadlo, jestli by to vůbec prošlo... Naštěstí jí nechci. Ale stejně zkusím příležitostně požádat banku o smazání, to jsem tedy opravdu za tu dobu nezkoušel a ani mne nenapadlo, že by to banka řešila takto ručně jak z předminulého století :D:D:D (Nebo jestli to tu někdo z banky s právem DELETE čte, tak mi ty 3 prošlé nálepky prosím vymažte i bez ptaní)
Úroveň
Odznak +1
s tou aktivací další nálepky mne to také napadlo, jestli by to vůbec prošlo... Naštěstí jí nechci. Ale stejně zkusím příležitostně požádat banku o smazání, to jsem tedy opravdu za tu dobu nezkoušel a ani mne nenapadlo, že by to banka řešila takto ručně jak z předminulého století :D:D:D (Nebo jestli to tu někdo z banky s právem DELETE čte, tak mi ty 3 prošlé nálepky prosím vymažte i bez ptaní)

Dobrý den, Marku,
děkujeme za Vaše příspěvky. Ano, o problému víme a předali jsme Vaše podněty znovu na příslušné oddělení k řešení. Bohužel v současné době není ani manuální smazání nálepek možné. V případě, že by se něco změnilo, ozveme se Vám.
Přeji rovnou i pěkný přicházející víkend!
Úroveň
Odznak +1
Tento problém řešíte, či spíše neřešíte minimálně měsíc.

Jen doufám, že nějakého génia v bance nenapadne nařídit výměnu nálepek (jak Terka na fóru před výměnou E.ON karet proklamovala) dříve, než problém vyřešíte. 😞
Úroveň
Odznak +2
Ten měsíc se jen o problému veřejně ví - provalilo se to v souvislosti s pokusem o výměny nálepek po konverzi E-ON KK. Kdo ví, jak dlouho skutečně problém existuje (možná už od začátku existence této verze IB), jak dlouho o něm ví banka a jak dlouho se ho pokouší řešit. Ještě že po konverzi E-ON KK se nakonec ukázalo, že staré nálepky zůstaly funkční. Kdyby to tak nebylo, měli bychom všichni smůlu - nové by nám systém nemohl vydat, protože by na ně nebyly volné "sloty" (celkový počet nálepek - včetně těch zrušených - by přesáhl hodnotu tří).
Za cca rok mi končí platnost nejstarší nálepky, tak doufám, že do té doby banka problém vyřeší, aby mi systém mohl vydat obnovenou - protože je to ještě nálepka typu "Cetelem", takže nemůžou udělat obnovu jen pouhým prodloužením doby exspirace, jako to dělají například u platebních karet. (Ten rok na vyřešení bohužel nepovažuji za nijak přehnanou dobu - vzpomeňte si, jak dlouho bance například trvalo vyřešit "problém" s označováním názvů výpisů z účtů, kde se nezobrazovaly háčky a čárky.)
Úroveň
Odznak +1
Cca od včerejšího v podvečera až do dnešního poledne nešlo platit nálepkami, viz vlákno Hello bank! na Finexpertu http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?p=12240584#p12240584.
Banko, v čem byl problém?

Odpovědět