Problém s HELLO0 SPOLU - nefunguje

  • 21 březen 2019
  • 33 odpovědí
  • 8773 Zhlédnutí

Odznak +1
  • Průzkumník
  • 257 odpovědí
Od včera večera (20.3.2019) nefungují stránky HELLO SPOLU. U mne to nefunguje ve Firefoxu, IE a Google Chrome. Jiné prohlížeče nepoužívám a proto jsem je nezkoušel. Není to problém pouze u mne protože na FinExpertu tuto nefunkčnost potvrdili i jiní lidi. Je to asi nějaký problém s certifikátem. Ve Firefoxu mi to píše mj., že "Při spojení s spolu.hellobank.cz nastala chyba. Certifikát partnera byl zneplatněný.". Tento příspěvek píšu ve Firefoxu s vypnutým ověřováním certifikátů, protože takto to funguje. Předpokládám, že většina lidí to ověřování certifikátů mají v prohlížečích zapnuté a že za normálních okolnosti není důvod to vypínat. Snad to neznamená konec HELLO SPOLU a tohoto fóra.
😞 😠 😞

Odpovědi: 33

Úroveň
Odznak +4
Hello!

Vlazy, děkujeme Vám za důležité upozornění, právě jsme postoupili dál k řešení našim kolegům. O ukončení našeho - vašeho diskuzního fóra se určitě nejedná.

Omlouváme se všem za tento technický nedostatek.
Úroveň
Odznak +2
V tuto chvíli mi na všech výše vyjmenovaných prohlížečích běží "Hello spolu" v pořádku a k mé plné spokojenosti.
Doplněno: Ani v uplynulých hodinách - např. včera večer - žádné problémy nebyly ...
Odznak +1
jisy:
A nemáš náhodou v nastavení v prohlížečích vypnuté ověřování certifikátů? Před chvíli jsem to zkoušel a stále to nefunguje. Když ale vypnu ověřování certifikátů tak to jde, ale mělo by to snad jít i při zapnutém ověřování certifikátů.
Úroveň
Odznak +2
Já jsem žádné problémy nezaznamenala, ale je fakt, že včera odpoledne jsem tu nebyla - až večer, a to bylo vše v pořádku. Používám W7 Home a prohlížeč FF, antivirák Eset. Na Finexpertu se někdo zmiňoval, že má Avast - nebude problém v tom antiviráku?

EDIT: Ještě mě napadlo, že předevčírem večer se mi FF automaticky aktualizoval - jestli nemáte zapnuté automatické aktualizace prohlížeče, udělejte si aktualizaci na poslední verzi ručně, možná je problém v tomhle.
Odznak +1
maminka1:
V antiviráku problém asi nebude. Já mám antivirák COMODO. Podle mne to vypadá na nějaký problém s certifikátem. Kdo možná má v prophlížeči vypnuté ověřování certifikátů (možná o tom ani neví) tak tomu to asi funguje bez problémů. V aktualizaci Firefoxu bych to také neviděl. Já si aktualizuji Firefox vždy když mi tu aktualizaci nabídne a navíc se mi ten problém vyskytuje i v jiných prohlížečích.
Úroveň
Odznak +2
Tak jsem se právě dozvěděla od odborníka, že mi to funguje právě kvůli tomu Esetu - ten si totiž na rozdíl od jiných antiviráků ověřuje certifikáty sám.
Úroveň
Odznak +2
vlazy: docela jsi mne zaskočil. Zkontroloval jsem nastavení, zapnul ověřování certifikátů a ... byl jsem odpojen ! 😞 .Nicméně teď už to zase jede ...
¨maminka1: ESET antivirus používám, ale ale v nastavení jsem nic o ověřování certifikátů nenašel. Pokud by mělo ověřování přes Eset prioritu , tak proč jsem se dokázal "vyblokovat" ?
Odznak +1
jisy:
Pokud používáš ESET tak ti to možná jde kvůli tomu což by vyplývalo podle toho co zde o ESETu psala maminka1. Mne to se zapnutým ověřováním certifikátů stále nejde. Zkusil jsem aktualizaci Firefoxu na verzi 66.0 a následný restart Firefoxu a ani to nepomohlo. Nepomohlo ani smazání mezipaměti. Z toho vyplývá, že ti kolegové to ještě asi nevyřešili nebo možná se tím ještě nezabývali.
Úroveň
Odznak +2
To ověřování certifikátů přes Eset má skutečně prioritu. Když najedu na adresním řádku myší na tu ikonku se zavřeným zámečkem, značící zabezpečené spojení, objeví se mi tam nápis: "Ověřil ESET, s. r. o." Tahle vlastnost byla jedním z důvodů, proč mi Eset doporučili. Jinak ověřování certifikátů v prohlížeči přitom vypnuté nemám, ale očividně to ničemu nevadí. Na některých jiných "zámečcích" se mi objeví nápis "Ověřil DigiCert, Inc." Takže to vypadá, že když neprojde základní ověření přes prohlížeč, Eset to ještě kontroluje sám a pustí i některé certifikáty, které by jinak neprošly. Ale na tohle fakt nejsem odborník.
Já mám system Apple, prohlížeč Safari a antivirový program AVG. Problém s načtením hellospolu jsem měl včera a trvá i dnes. Když opakovaně načtu stránku, tak se ale pak stránka v pořádku otevře.
Odznak +1
U mne opakované načítání stránky nepomáhá. Pomáhá pouze vypnutí ověřování aktuální platnosti certifikátů, ale to není správné řešení.
Odznak +1
Tak ani po dvou dnech to bohužel není opravené. Alespoň u mne to ve všech prohlížečích které používám nefunguje. Ve Firefoxu to funguje pouze když vypnu ověřování aktuální platnosti certifikátů na serverech OCSP, ale to není řešení abych to pouze kvůli těchto stránek musel mít trvale vypnuté. Mělo by to snad fungovat i se zapnutým tímto ověřováním, tak jak to fungovalo předtím. V IE mi to píše, že
Tento web není bezpečný.

Mohlo by to znamenat, že se vás někdo snaží oklamat nebo chce ukrást údaje, které odešlete na server. Tento web byste měli okamžitě zavřít.

Certifikát zabezpečení tohoto webu byl zrušen, takže ho momentálně není možné navštívit.
Kód chyby: ERROR_INTERNET_SEC_CERT_REVOKED

Protože tento web používá mechanismus HTTP Strict Transport Security, nemůžete ho momentálně navštívit.
Je to dost podivné, že banka asi nemá bezpečné stránky i když se jedná pouze o stránky HELLO SPOLU. Nyní jsou 2 nepracovní dny a tak se tím asi nikdo nebude zabývat a do pondělí se na to možná zapomene.
Mně to funguje už dnes bez problémů na Safari/Apple OS i na Chrome/W10.
Úroveň
Odznak +1
Ve Firefoxu 66/Ubuntu podobná chyba: SEC_ERROR_REVOKED_CERTIFICATE, v Opeře OK
Odznak +1
Možná to záleží jak má kdo ty prohlížeče nastavené. Já jsem včera zkoušel různé nastavení, ale nic nepomohlo. Myslel jsem si jestli to není problém někde u mne když někteří tvrdí, že jim to jde bez problémů, ale asi nás je více co máme s tím problémy. Nyní asi nezbývá nic jiného než čekat jestli to někdy opraví.
Úroveň
Odznak +2
Tak ja se z pocitace na forum vubec nedostanu, ani z domova a ani z prace. Ruzne prohlizece, Linux, Windows - nic. Je ted jsem to zkusil pres mobil a jde to. Banka by mel poslat vsem uzivatelum fora email, co maji delat.
Úroveň
Odznak +2
Tak mne už to co diskuze nepustí ani na desktopu chráněném Esetem / NOD32 - i ten už už hlásí, že web spolu.hellobank.cz nepřijal přihlašovací certifikát, příp. žádný certifikát nebyl poskytnut ... Zatím aspoň jede tablet s Androidem. Co na to banka ?!
Doplněk: Tak se křížíme s Jujcem - předpokládám taky Android ?
Úroveň
Odznak +2
Jo, presne tak.
Úroveň
Odznak
Já žádné problémy nemám ani na telefonu android 7.1. - Chrome, Brave, ani na tabletu android 7.0. - Chrome, Brave ani na PC windows 10 - Chrome, Brave
Úroveň
Odznak +1
W10 Eset, FF ne, Chrom ano.
Odznak +1
Ještě, že to nepostihlo stránky s IB protože to by byl mnohem větší problém.
Během pátku mi přestaly stránky fungovat na Apple OS + Safari/Chrome. Otevřít je nadále lze na W10 + Chrome.
Odznak +1
Přeji všem příjemné dopoledne,

o víkendu byl nahrán nový certifikát. Nyní by už neměl problém s jeho platností nastávat na žádném z prohlížečů (jak mobilním, tak desktopovém).

Hello spolu je k dispozici na https://spolu.hellobank.cz (bez www.).
Za způsobené komplikace se velice omlouváme.

Hezký den
Dan
Úroveň
Odznak +2
Tak potvrzuji, že jsem se bez problémů přihlásil z počítače. Asi to opravdu funguje. Díky.
Úroveň
Odznak +2
Také potvrzuji, že přístup je obnoven i z PC.

Odpovědět