Úroveň Hello bankovních operátorů


Jak se vám líbí postoj hello bankovních operátorek ke klientům ?

Odpovědi: 11

Úroveň
Odznak +2
Já nic moc pozitivního nemůžu napsat, protože jsem s nimi mluvil několikrát a většinou to byla bída. Bohužel; jak lidsky, tak odborně. Nebýt tady fóra, tak se kolikrát nedoberu nejen pravdy, ale ani slušného chování.
Nevím, jestli mám přidělenou tu nejhorší operátorku, ale každý telefonní hovor je tak nepříjemný, že mne naprosto odradí cokoliv s bankou Hello v budoucnu řešit. Tón hlasu je vždy povýšený, nepříjemný a arogantní. Ještě jsem se nikdy nestkala s tak nepříjemnými rozhovory, jako ze strany Hello bank operátorek...a to žijí z našich úroků !! Má někdo stejnou zkušenost ?
Úroveň
Odznak +2
Na tón bych se vykašlal, pokud je vše obsahově v pořádku. Ale na druhou stranu - co Vám operátorka řekla, když jste se jí svěřila, že se Vám nelíbí, jak s Vámi mluví?
Rozhovor se týkal opožděné platby, což se může vyřešit klidným rozhovorem, kdy sdělíte datum kdy platba odešla atd. Nicméně, paní operátorka mi dala několi otázek typu: "to vám jako tento měsíc nepřišla výplata"?? nebo "jak to jako budete řešit v budoucnu, zase nám pošlete peníze později"? atd...atd. Až jsem ji musela zastavit, a zeptat se kam vlastně tento rozhovor vede. Naprosto se mi z ní udělalo zle....jsem vdova, živím sama dítě, ale tak hnusný přístup jsem snad ještě nezažila. Doplatím pújčku, a od banky Hello odcházím !!! Tahle paní mě přesvědčila.
Úroveň
Odznak +2
Chápu. Já bych paní poslal někam okamžitě při otázce, která nesouvisí s předmětem hovoru. Prostě se má diskutovat jen o tom, kdy se co zaplatí, a jí může být úplně jedno, kdy Vám přišla výplata... Na druhou stranu jsou zase lidé, na které tento tlak platí.
Úroveň
Odznak +4
Dobrý den, Pavlo,

pokud se klienti dostanou do prodlení,
z naší strany podnikáme kroky kontaktování klienta např. formou SMS zpráv, e-mailů či telefonického hovoru tak, abychom klienty my aktivně oslovili, když na naše výzvy nereagují.

Dotazy na finanční situaci klienta jsou přesně z toho důvodu, abychom klientům následně navrhli přijatelné řešení.

Vždy se snažíme klientům pomoci a to co jste nám napsala na fórum do diskuze "nepříjemní kolegové na lince" aj. není určitě naším standardem.
Proto bychom celou situaci rádi prověřili a velmi nám pomůže, když mi do soukromé zprávy na fóru napíšete své celé jméno a příjmení i emailový kontakt na Vás. Podíváme se na to.

Děkujeme.
Přejeme hezký den.
Především bych doporučil neodcházet od HB kvůli jedné nepříjemné zkušenosti, i když chápu, že se takové jednání může člověka dotknout. Také jsem v minulosti byl rozhodnutý odejít, pak jsem si to rozmyslel a udělal jsem dobře. HB postupně své služby vylepšuje a rozšiřuje. Ještě zdaleka svůj potenciál nevyčerpala.
Pokud jde o pracovníky na telefonní lince, mám smíšené zkušenosti. Setkal jsem se před časem s velmi nevlídným jednáním, a to jsem si nestěžoval a nic nereklamoval. Jiná pracovnice sice byla přátelská, ale zase nic nechápala a nevěděla. Na základě doporučení zde na fóru jsem začal vyřizovat záležitosti přes Facebook a je to mnohem lepší. Příjemná komunikace, kompetentní pracovníci, rychlé vyřízení.
Mám zkušenost s telefonními bankéři z jiných bank - nemám pocit, že by to tam bylo lepší. Záleží, na koho člověk zrovna narazí.
Úroveň
Odznak +1
Ono to asi bude už určitou profesionální deformací, takovým otrávením z toho, jak neplatiči stále lžou a vymlouvají se.
Sám jsem měl s jedním takovým telefonátem zkušenost, to bylo od Raiffeisenbank, zmínil jsem to i v mém článku: https://www.mesec.cz/clanky/jak-ziskat-bezplatne-vypisy-z-uverovych-registru-tip-z-praxe/ "...měl jsem v této souvislosti nepříjemný příchozí telefonní hovor, kdy jsem si připadal jak notorický neplatič...".

Na druhou stranu mohu potvrdit, že nejagresivnější a nejdotčenější bývají právě ti, kdo mají sami máslo na hlavě 😃
Úroveň
Odznak +2
Jo, souhlasím, ale mě se u HB! stalo, že ženská byla hnusná, i když jsme neřešili dluhy, ale blokace, které neseděly s realitou. Prostě něco nevěděla, neuměla odpovědět, tak mi vykládala, že nesmím mít na kartě přeplatek a byla u toho poměrně nepříjemná.
Úroveň
Odznak +1
Že by si operátoři nejen HB brali vzor z reklamy na elektřinu v TV? 🙂
Úroveň
Odznak +2
Musíte to brát s ohledem na to, jaký typ lidí jde pracovat do takových callcenter. Teď se hlubodce omlouvám té hrstce milých, dokonale proškolených a trpělivých pracovníků, kteří tam také pracují a občas má člověk to štěstí, že na jednoho z nich narazí. To je potom jednání lahůdka. Ale většina zaměstnanců callcenter jsou jen narychlo vyškolení nováčci, protože při té fluktuaci, co tam je, to nikdo nevydrží dělat déle, než pár měsíců. Pak je to na zhroucení, vyhoření nebo na totální rezignaci a přeměnu v neochotnou, cynickou a agresivní osobu na druhé straně telefonu. Tahle práce je jen o stupínek výše, než dělat prodejce čehokoliv po telefonu. V dnešní době nedostatku zaměstnanců tam přijmou téměř kohokoliv a těžko tam půjde pracovat nějaký vyškolený bankéř - ten si sežene místo přímo v bance. S psychotesty si při náboru nových zaměstnanců asi taky příliš starostí nedělají- jenom nějaký základní test, aby se neřeklo, a kdokoliv, kdo je schopný základní komunikace, aniž by vás po 30 vteřinách poslal někam, je přijat. Předpokládám, že plat tam asi taky nebude nějak fantastický a možná, že část platu je závislá na počtu nových produktů, které dokáží během hovoru volajícímu vnutit. A když se vžijete do toho pracovníka callcentra, je někdy až s podivem, že všichni nakonec neskončí u doktora Chocholouška. Den za dnem jim volají lidé, kteří dokola chtějí ty samé věci, někteří jsou na ně agresivní, sprostě jim nadávají, někteří nejsou schopní pochopit ani základní věci, které se jim v callcentru snaží vysvětlit atd. V tomhle segmentu trhu možná nebude na škodu, až se budeme moci bavit jen s umělou inteligencí, ale než bude dostatečně inteligentní na to, aby vyřešila i nestandardní pozadavky, uplyne ještě hodně vody.

Odpovědět