ŽÁDOST O KREDITNÍ KARTU - Vaše zpráva

  • 25 listopad 2018
  • 44 odpovědí
  • 11917 Zhlédnutí

Odznak +1
  • Průzkumník
  • 246 odpovědí
Chtěl jsem si v IB zažádat o kreditní kartu, ale skončilo to bohužel neúspěšně hned na první obrazovce. Chce to po mne napsání nějaké zprávy a bez toho mne to nepustí pokračovat dál. Co bych jim tam do té zprávy měl napsat když bance ohledně toho nepotřebuji nic sdělit? To jim tam mám napsat např. pohádku o červené karkulce aby bankéř který to bude vyřizovat si měl co přečíst? Povinnost vyplnění tohoto pole mi připadá být nesmysl.

Odpovědi: 44

"Žádost o kreditku" je pouze kontaktní formulář. Na základě vyplněných údajů banka klienta kontaktuje a vlastní podání žádosti proběhne telefonicky. Do zprávy je možné napsat třeba "žádám o kreditku".
Nejsem si jistý, ale v pravém smyslu online je možné zřejmě podat jen partnerskou (cobrandovou) Alza kartu při nákupu zboží. Základní HB kreditka a ostatní partnerské karty se vyřizují buď v bance (u prodejce) nebo telefonicky.
Snad banka nabídne brzy kompletní podání žádosti o kreditku a další úvěrové produkty online. Podobný systém telefonického sjednávání funguje třeba i u České spořitelny, HB není výjimkou.
Doporučuji zvážit, jestli není lepší některá z partnerských karet než základní HB kreditka - jsou tam další benefity (např. 5% sleva na zboží prodejce).
Odznak +1
Pokud je ta žádost pouze kontaktní formulář za účelem pozdějšího kontaktování zájemce o kreditku, tak nevidím žáden smysl v povinně vyžadovaném vyplnění zprávy. Psát tam třeba, že "žádám o kreditku" mi připadá zbytečné když v bance se jim snad zobrazí u toho, že se jedná o žádost o tu kreditku.
Myslím si, že tam u toho mohla být nějaká informace o tom, že po odeslání formuláře banka bude kontaktovat zájemce o kreditku za účelem dokončení žádosti.
Partnerská kreditka by možná mohla být lepší, ale nemám v úmyslu nic kupovat u partnerských prodejců a tak bych o ní chtěl požádat přímo banku kde to není vázané na nějaký nákup.
Souhlasím, že vyplňování zprávy nedává smysl, pokud tedy skutečně banka rozpozná, o jaký formulář se jedná. Doplňující informace k průběhu vyřízení žádosti by také byly užitečné.
Základní kreditka má kromě benefitu od prodejce na partnerských kartách úplně stejné paramentry. Oceňuji také její velmi hezkou vizuální podobu. Bohužel třeba partnerská Alza karta tak dobře nevypadá (zelený skřítek koupající se ve zlaťácích). V jednom hotelu v zahraničí mi odmítli akceptovat Alza kartu, protože si mysleli, že se jedná o předplacenou kartu pro děti. Přejít z partnerské kreditky na základní ale nelze.
Odznak +1
Tak jsem to nakonec risknul a do toho formuláře jsem jim nějakou zprávu napsal když už ji tam nutně chtějí mít a bez ní odmítají se žádosti o kreditku zabývat.
Po odeslání formuláře se zobrazila informace, že:
VAŠÍ ŽÁDOST JSME PŘIJALI
Budeme se jí věnovat, jak jen to bude možné.
Tým Hello Bank!

Přišel mi i e-mail s tímto textem:
Dobrý den,
děkujeme za Váš e-mail, v pořádku jsme jej obdrželi.
Vašemu požadavku se budeme věnovat co nejdříve.

Z těchto zcela nekonkrétních informací nevím co nyní bude následovat tj. jestli mne budou kontaktovat, jestli mi zašlou informaci o schválení nebo zamítnutí této žádosti, jestli mi rovnou zašlou poštou hotovou kreditku a nebo možná ještě něco jiného. Také jsem zvědavý co pro Hello bank znamená pojem "co nejdříve". Předpokládám, že dnes se s tím už asi nikdo v bance obtěžovat nebude.
Odznak +1
Tak dnes po dvou dnech mi konečně telefonovala paní z banky ohledně té kreditky. Když jsem ji řekl, že kvůli tomu poplatku 50 Kč za rezervaci úvěrových zdrojů který se mi nelíbí zvažují jestli tu kreditku vůbec chtít tak mi pohotově nabídla ještě jinou kreditku která má údajně úplně stejné podmínky a rozdíl je pouze v tom, že se u ní neplatí těch 50 Kč za rezervaci úvěrových zdrojů a banka nevyplácí 1% z plateb s ní. Nakonec jsme se dohodli, že prozatím o nic žádat nebudu a budu nad tím ještě přemýšlet.
Nevíte někdo co je to za kreditka kterou mi ta paní nabízela? Když se dívám na stránky banky tak tam vidím pouze informace o jedné kreditce, ale ona mi tvrdila, že jsou 2 typy, ale ta jedná je bez poplatku a nejsou tam ty odměny 1% z plateb. Není to náhodou nějaká kreditka z nějaké neveřejné nabídky (tzv. podpultová) kterou nabízí jen některým lidem? Pokud bych si o ní rozhodnul požádat tak bych rád si o ní prostudoval a pozjišťoval nějaké konkrétní informace (podmínky, sazebník atp.), ale na stránkách banky o této kreditce nic nevidím.
Úroveň
Odznak +2
Oficiální kreditka skutečně existuje jen jedna - a to ta, o které jsou informace na stránkách banky (potom ještě existují cobrandové karty - Alza, Euronics/Datart a Mototechna - jejich podmínky se dají vyhledat třeba tady na fóru v historii). Možná jste se s paní na infolince špatně pochopili, možná to neuměla dobře vysvětlit a měla na mysli to, že na kreditce si může člověk vybrat buď benefit 1 % zpět z nákupů, nebo výběry z bankomatů nad 1000 Kč zdarma (pak už samozřejmě ten benefit 1 % neplatí) a potom se neplatí poplatek 80 Kč za výběr z bankomatu. Ještě existuje prestižní zlatá embosovaná kreditka HB, ale tu si člověk sám objednat nemůže, banka mu ji musí nabídnout sama od sebe - měsíční poplatek za vedení se ale platí i na téhle kartě - více o ní se dá dohledat opět v historii fóra.
Mně by přišlo hodně překvapivé, kdyby banka nabízela úvěrový produkt zcela zadarmo. To by bylo na českém trhu něco mimořádného. Také je ale možné, že pracovnice měla na mysli debetní kartu. Za tu se skutečně v HB neplatí. Jestli ale neveřejná bezplatná nevracecí kreditka existuje, není to hezká vizitka banky. Pamatuji si z dětstvi podpultové banány. Přál bych si, aby se takové postupy nepodporovaly.
Úroveň
Odznak +2
Mně by přišlo hodně překvapivé, kdyby banka nabízela úvěrový produkt zcela zadarmo. To by bylo na českém trhu něco mimořádného. Také je ale možné, že pracovnice měla na mysli debetní kartu. Za tu se skutečně v HB neplatí.
Pár kreditek s vedením zdarma na trhu je, ale v tom případě neposkytují žádné benefity navíc nebo je tam naopak nějaká podmínka (třeba minimální měsíční obrat) - namátkově karta Easy od RB, základní karta Diners, něco od Sberbank atd.
Ano, to je pravda. Style od RB je zdarma a kreditka Sberbank také. Takže vlastně nic mimořádného. Žiji asi v platící bublině. Ale jinak obratová nebo jiná podmínka bývá. A jsou to veřejné karty...
Úroveň
Odznak +2
K této kategorii bych ještě doplnil kreditku od FIO banky ...
Úroveň
Odznak +2
Pozor, Style je zdarma jen k eKontu Komplet, jinak je tuším taky za 50,-/měs - takže zase podmínka. Úplně zdarma bez podmínek u RB je jen ta Easy (nebo RB Classic konvertovaná z CITI, která se ale už nově nevydává - ale to už fakt zacházím do velkých podrobností).
Odznak +1
maminka1:
Jestli ta kreditka kterou mi nabízela ta paní z banky je oficiální nebo nějaká neoficiální to nevím. Na stránkách banky informace o ní nevidím. Mluvila mi, že tu kreditku nazývají jako Hello rezerva a v podmínkách k ní které mi zaslala ji vidím pod názvem Hello kredit. Měla by to údajně být úplně stejná kreditka jako ta nabízená na stránkách banky, ale s tím rozdílem, že se u ní neplatí ten poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů a banka nevyplácí 1% z plateb. V těch podmínkách které jsou velmi stručné je k tomu uvedené toto:
Banka garantuje klientovi, který uzavře smlouvu o revolvingovém úvěru Hello kredit, bezplatnou rezervaci úvěrových zdrojů (podle sazebníku platného od 12.6.2017) a bezplatné výběry peněžních prostředků v hotovosti v
bankomatu na území ČR po dobu od 1. 4. 2017 do 31. 12. 2023, tzn. že nebude požadovat úhradu poplatků spojených s uvedenými úkony podle aktuálního sazebníku. Banka si vyhrazuje právo toto zvýhodnění prodloužit.

V případě uvedené akce se jedná o uplatnění oprávnění Banky podle Produktových podmínek pro revolvingové úvěry po jí stanovenou dobu neúčtovat náklady na úvěr, mezi které patří poplatek za čerpání peněžních
prostředků v hotovosti v bankomatu na území ČR, nebo poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů. Zvýhodnění proto není promítnuto v údaji o poplatku za rezervaci úvěrových zdrojů, údaji o RPSN a celkové částce splatné, uvedených ve formuláři pro standardní informace o spotřebitelském úvěru a ve smlouvě o revolvingovém úvěru.
Zvažují, že bych možná do toho šel. Mne ani tak nejde o těch 1% z plateb u obchodníků i když by se to hodilo. Při mých měsíčních útratách kartou které nejsou až tak velké bych na tom ale až tolik nezískal a na nějaké machinace s kreditkami tak jak to asi někteří dělají aby na tom co nejvíce vydělali já příliš nejsem. Spíše tu kreditku zvažují používat na občasné zahraniční platby kvůli asi dobrému kurzu a také se občas možná může hodit na placení když zrovna na běžném účtu nebudu mít dost peněz na platby debetkou. Na výběry z bankomatu už mám debetní kartu.

Muf:
Možná to vypadá hodně překvapivě, ale pochybují, že by se ta paní spletla a nabízela mi debetku a při tom o ní mluvila jako o kreditce. Navíc z toho co mi k tomu zaslala vyplývá, že se asi opravdu jedná o kreditku kterou HB uvádí také jako revolvingový úvěr.

Pokud se skutečně jedná o nějakou neveřejnou kreditku tak nevím jestli tu o ní neprozrazuji trochu příliš informaci a jestli se za to nyní banka na mne nebude zlobit.
Úroveň
Odznak +2
Děkujeme za upřímnost, vlazy, je to skutečně podpultovka jako hrom a tímhle u mě Hello bank! ztratila hodně na důvěře :(:(:(.
Tak z těch zaslaných podmínek je zřejmé, že je to akční nabídka. Možná by ji někteří majitelé E-on karty uvítali, kdyby jí dostali.
Úroveň
Odznak +2
... jo, akční nabídka s platností od 1. 4. 2017, odcházím mlátit hlavou do zdi...
Odznak +1
maminka1:
Ono toho na čem tato banka ztrácí na důvěře je více a ne všechno je podpultové. Teprvé až nyní jako klient HB když tuto banku začínám trochu více poznávat zjišťuji jaká ta banka skutečně je.
V podmínkách se mluví o “akci”. Jak jsou někdy slova relativní. Kolik jsme ztratili času diskusí o zlatých kartách, přitom jiný zajímavý produkt nám úplně unikl.
Odznak +1
Muf:
Ono to pro někoho může být zajímavý produkt, ale někdo jiný tím možná bude pohrdat pravě proto, že tam nejsou žádné odměny za platby u obchodníků. Každý nad tím bude uvažovat asi trochu jinak.
Úroveň
Odznak +2
Terka tu jednou psala, že většina lidí má na kreditce jako benefit nastavené výběry z bankomatu zdarma - pro ně pro všechny je tato nabídka zajímavá. Kdyby jim banka nabídla při přechodu ze zanikající E-ON KK tuhle "akční" kartu, nemusel by se tu nikdo dohadovat o tom, jestli jim HB milostivě poskytne bezplatné vedení karty do 31. 12. 2019 nebo až do 2020, protože v téhle akci je bezplatné vedení až do 31. 12. 2023.
vlazy: To je pravda, ale třeba já mám HB kreditku hlavně kvůli kurzům v zahraničí. S vratkou nijak nepracuji, takže při běžném používání ani tak moc nedostávám. Pro mě třeba to zajímavá nabídka je. I když bych ještě víc uvítal neveřejnou embosovanou kartu za poplatek kvůli lepší akceptaci.
Odznak +1
Muf:
Mne také mj. jde o ty kurzy v zahraničí, ale také abych za to pokud možno nemusel nic platit.
Od doby kdy jsem asi před 10 léty odešel od České spořitelny k jiným bankám tak jsem za bankovní služby na poplatcích nezaplatil ani korunu a docela dost jsem si na to zvyknul a nerad bych se zase k těm poplatkům vracel třeba v případě kreditky od HB.
Úroveň
Odznak +1
K této kategorii bych ještě doplnil kreditku od FIO banky ...
RB KK EASY je také nevracení kreditka s vedením zdarma bez nutnosti mít v RB cokoliv dalšího.
Úroveň
Odznak +1
Tedy abych podal úplné informace, RB KK EASY je také v systému slev PREMIUM RB CLUB a např. mně vrací přímo formou slevy 10 % při nákupu občerstvení v KFC.
Odznak +1
Tak je tu další pokračování mých příběhů s žádosti o kreditní kartu.
Včera mi znovu telefonovala paní z banky ohledně té kreditky. Řekl jsem ji že o tu bez poplatků za rezervaci úvěrových zdrojů bych zájem měl. Následoval "výslech" ohledně mých příjmů, výdajů atp. a po odmlce na nějaký čas kdy asi něco prověřovala a zjišťovala mi sdělila, že moje žádost o tu kreditku je zamítnutá. Bylo to pro mne určité zklamání a zbytečně promarněný čas který jsem tomu věnoval, ale nevadí. Tu kreditku nutně nepotřebuji a obejdu se bez ní. Připadá mi to, že možná si to v bance rozmysleli a rozhodli, že tyto kreditky už nebudou vydávat a žádosti o ně rovnou budou zamítat.
Dnes když se dívám do IB tak tam aqle vidím kreditní účet HELLO KREDIT s úvěrovým rámcem 10 000,00 Kč a neaktivní kartu (HELLO KREDITKA) k tomu. Nyní nevím co bych si o tom všem měl myslet a co bude následovat pokud vůbec něco následovat bude. Mám to chápat tak, že i tu zamítnutou kreditku se mi nakonec rozhodli vydat aniž by mne o tom informovali a už je i zadaná do výroby když ji vidím v IB? A to i přes to, že jsem s bankou ohledně toho neuzavřel smlouvu. Připadá mi to, že k tomu banka nepřistupuje příliš svědomitě. Za těchto okolnosti začínám zvažovat jestli moje peníze které jsem si do Hello bank uložil jsou dostatečně v bezpečí.
Úroveň
Odznak +2
No vzhledem k tomu, že nyní chodí výpovědi na E-ON kreditky i lidem, kteří si o ni kdysi zažádali, ale žádost jim neschválili, tak asi zůstávají někde v bankovnictví evidované i neschválené žádosti, jenom by neměly být za normálních okolností viditelné běžnému uživateli, ale třeba jenom pracovníkovi banky, aby měl přehled o historii kilentových žádostí v případě další žádosti o jinou kreditku. Ale to jenom tak hádám. Třeba to je nějaká chyba banky a systém to nakonec vygeneroval jako schválenou žádost. V tom případě bych si pořádně ohlídala to, aby na konci měsíce skutečně neúčtovali poplatek za vedení karty a doposlali dokumenty potvrzující platné uzavření smlouvy (aby za pár měsíců nemohli tvrdit, že žádná smlouva vlastně uzavřená nebyla).

Odpovědět